facebook_wroclaw_2

Niebezpieczne związki socjalizacji i wychowania z przemocą seksualną.

Zapraszamy na konferencję na temat przemocy w kontekście edukacji, która odbędzie się we Wrocławiu 22 marca o godzinie 10:00 w Dolnośląskiej Szkole Wyższej, ul. Strzegomska 55, sala 112.  W programie przedstawienie wyników badań tekstów kultury i komentarze eksperckie: prof. Mirosława Nowak-Dziemianowicz, dr Paweł Rudnicki, dr Agnieszka Zembrzuska. Podsumujemy także dotychczasowe interaktywne spotkania na temat przemocy seksualnej dla mężczyzn i policjantów/policjantek.
Wstęp wolny!

 

Prezentacja raportu:

„On – nieobecny. Ona – sama sobie winna. Społeczno-kulturowe uwarunkowania przemocy seksualnej wobec kobiet na przykładzie medialnych i kulturowych narracji o przemocy”.

mgr Tomasz Wrzesiński i mgr Ewelina Seklecka: Jak gwałci się w M jak miłość, kogo szanuje Gang Albanii, kto jest zwyrodnialcem według „Faktu” „Faktu” i co na to wszystko internauci.

Panel ekspercki:

prof. Mirosława Nowak-Dziemianowicz: Przemoc seksualna jako odmowa uznania.

dr Agnieszka Zembrzuska: Kulturowo-społeczne wymiary przemocy wobec kobiet.

dr Paweł Rudnicki: Seksualność jako kategoria edukacyjna w perspektywach oświatowej banalizacji i pozaformalnego zaangażowania.

Dyskuja: możliwe strategie edukacyjne

studentki pedagogiki UW Karolina Wanat i Daria Czech: 50 twarzy Greya i edukacja seksualna oczami studentek i studentów.

mgr Kamila Ziobrowska: Przemoc seksualna – działania prewencyjne, działania resocjalizacyjne.

mgr Ewelina Seklecka: „Społeczeństwo chciało przeszkodzić w wykryciu prawd nie do zniesienia.”- refleksje i wnioski ze szkoleń nt. przemocy seksualnej wobec kobiet dla mężczyzn, policjantek i policjantów.